12:27
Молодіжна збірна України – в фінальній частині чемпіонату світу (U-21)

Молодіжна збірна України перемогла збірну Сербії з рахунком 3:1 у 2-му раунді відбіркового турніру та завоювала путівку на чемпіонат світу.

УКРАЇНА – Сербія – 3:1 (26:24, 25:12, 18:25, 25:21)

УКРАЇНА: Полуян (к) 14 (13 – атака, 1 - блок, 0 – подача), Головень 4 (0,4,0), Рогожин 9 (4,3,2), Плотницький 14 (9,0,5), Вієцький 14 (12,2,0), Клепко 1 (1,0,0); Канаєв (л), Кучер (л), Остапенко 5 (3,2,0), Рогожин 9. Тренер – Микола ПАСАЖІН.

Сербія: Буша 16, Вучічевіч 6, Куюнджіч 14, Мехіч 12, Неделькович 1, Тодоровіч 3; Ціровіч (л), Батак, Ковач, Перишич, Перич. Тренер – Владімір Васовіч.

Судді: П.Буркевич (Польща), О.Хоснут (Туреччина).

Набрані очки: 94-83 (42-39 – атака, 10-7 – блок, 10-7 – подача, 32-30 – помилки суперника)

20 травня. Пожареваць. СК «Пожареваць». 950 глядачів.

Фінал відбіркового турніру. Саме такий статус мав матч молодіжних збірних України та Сербії. Переможець отримував все, чи майже все. А саме путівку на чемпіонату світу (U-21).

У вирішальному матчі Микола Пасажін все ж таки повернувся до свого бойового складу часів Євро-2016 – у «старті» знову вийшов Андрій Рогожин.

ПАРТІЯ ПЕРША

Перша партія проходила з деякою перевагою української збірної – 4:2, 8:5, 13:11, 16:12, 21:18. Але в кінцівці господарі все ж таки зрівняли рахунок – 22:22. Далі м’яч в м’яч – 23:23, 24:24, поки українці не набрали два очки поспіль 26:24.

Статистика свідчить про те, що наша «молодіжка» успішно грала в нападі – 15 влучних ударів та три промахи в 21-ї спробі. Крім того, цифри говорять, що підопічні Миколи Пасажіна ризикували на подачі, але такий стиль у команди, яку очолює цей наставник – ми до цього вже звикли. І це врешті решт принесло успіх. В першому ж сеті: 2 ейси та 8 промахів, зокрема два у Олега Плотницького. Відзначимо, що українці досягли високого відсотка реалізації навіть при невисокому позитивному прийомі (37%), хоча у сербів він був ще нижче.

ПАРТІЯ ДРУГА

Українці захопили перевагу вже зі старту – 8:4. Потім – 16:8, 19:8, 21:9 та 25:12. Як говорять, розтрощили вщерть. З таким рахунком на цьому турнірі наша «молодіжка» ще не вигравала партії. Запорукою успіху напевно стала подача Олега Плотницького, яка нарешті прорізалася. Прорізалася і принесла свої плоди, як на Євро-2016. 4 (!) ейси зробив Олег в цій партії. Десь надломилися і серби – 10 невимушених помилок записано на їхній рахунок.

ПАРТІЯ ТРЕТЯ

Після виграшу з таким рахунком, і це загальновідомо, у команд, зазвичай, невільно наступає спад. Так, напевно, відбулося і тут. Хоча це напевно просто серби чіплялися за кожний м’яч, адже це був їхній останній шанс повернутися в гонку. Ми постійно наздоганяємо. До другої перерви вже «-7» - 9:16. Потім команди пограли в догонялки. П’ять поспіль балів від українців – 14:16. І тут знов ривок суперника – 15:19. Знов «-2» - 18:20. Тут вже серби зіграли зібраніше: набрали п’ять очок  поспіль. 25:18 – на користь суперника. Відрив в матчі скоротився.

ПАРТІЯ ЧЕТВЕРТА

Українцям обов’язково треба було перемагати, щоб не доводити справу до тай-брейку. І вони, засукавши рукави, взялися за справу і упродовж всієї партії контролювали хід подій. 3:0, 8:5, 16:11, 22:20. І нарешті – 25:21.

3:1 – такий рахунок приніс щастя волейболістам та тренерам збірної, а також тисячам вболівальникам нашої команди.

Отже, з 23 червня по 2 липня молодіжна збірна України зіграє на чемпіонаті світу, який відбудеться в чеських містах Брно та Ческе-Будейовіце.